NaturalnaMedycyna

Feng shui

Zdrowa przestrzeń czyli recepta na wnętrze

Kuchnia to przede wszystkim miejsce w którym wszystko działa na nasze zmysły. Smaczne, pachnące ziołami, i ładnie przyrządzone danie poraża nasze powonienie, a gdy jeszcze do tego przygotujemy je w pięknym wnętrzu, nastrojowo oświetlonym - jesteśmy w siódmym niebie. Zapominamy co to stres i nerwy!!! A przecież o to właśnie chodzi!!!

Czytelnia: 

Wellnessowe mieszkanie

„ Rolą inteligencji jest uświadomienie sobie korzystnych i niekorzystnych skutków naszych działań i wybór takiej drogi, która będzie najodpowiedniejsza.”

(Dalajlama)

Wellnessowe mieszkanie to takie, w którym czujemy się dobrze. Dobrze nie tylko fizycznie, ale i psychicznie. Po prostu dobrze. Lubimy w nim - pracować, odpoczywać, bawić się, po prostu być!

Czytelnia: 

Projektowanie przyjaznej przestrzeni, czyli wellness w architekturze

Sztuka życia polega na poszukiwaniu odpowiednich dla nas narzędzi, abyśmy stali się zdrowsi i szczęśliwsi. Dla mnie jednym ze znaczących narzędzi stanowi architektura, która jest sztuką tworzenia przestrzeni.

Czytelnia: 

Leczenie domów

Czyż istnieje miejsce ważniejsze w życiu każdego człowieka, niż jego własny dom? Co dzieje się, jeśli ten dom zaczyna „chorować”? Czy pozostaje to bez wpływu na jego właściciela?

Czytelnia: 

Feng shui, czyli proste sposoby na poprawę jakości życia

W dosłownym tłumaczeniu feng shui oznacza wiatr i wodę. Prawdziwy sens tych słów jest jednak znacznie szerszy. Feng shui jest określeniem harmonii żywiołów natury. Od zarania ludzkości człowiek obserwował otaczającą go przyrodę i rządzące nią żywioły. Obserwacje te zbudowały wiedzę, która pozwoliła nam wykorzystać rządzące naturą potęgi żywiołów dla doskonalenia swojego własnego środowiska i rozwoju cywilizacji. Z biegiem czasu, przekształcając otaczającą nas przestrzeń, coraz bardziej oddaliliśmy się od źródeł naturalnej egzystencji. Mimo to potężne siły wszechświata nadal wywierają ogromny wpływ na jakość naszego życia. Jeżeli pozostajemy z nimi w zgodzie, możemy czerpać z nich siłę i energię do pomyślnego rozwoju. Jeżeli, natomiast zakłócamy ich równowagę stają się dla nas źródłem niepowodzeń i chorób. 

Czytelnia: