NaturalnaMedycyna

Polecamy

Abonament rodzinny w gabinecie lekarskim "Przyjazna Medycyna"

Od stycznia 2013 roku z porad lekarskich gabinetu Przyjazna Medycyna można korzystać również w ramach abonamentu rodzinnego. Koszt półrocznego abonamentu wynosi 600 zł i obejmuje 6 porad lekarskich. Roczny abonament obejmuje 12 porad lekarskich, a jego koszt wynosi 1000 zł Porady mogą być rozłożone dowolnie na wszystkich członków rodziny – rodziców i dzieci.

Czytelnia: 

Magia zapachu… Do wykorzystania także w domu!

Zmysł węchu stanowi dla człowieka niezwykle ważny łącznik ze światem zewnętrznym. Pozwala nam przyswajać bodźce, które nie są dostępne za pomocą innych zmysłów. Ok. 1% ludzkich genów odpowiada za percepcję zapachów. Od wieków, świat zapachów wiąże się czymś magicznym, nieuchwytnym, a nawet mistycznym…

Czytelnia: 

Astma

Jak rozpoznać astmę u dziecka?

Na astmę mogą chorować nie tylko osoby starsze, ale i nawet niemowlęta. Mówi się wówczas o astmie wrodzonej, która nie ma nic wspólnego z prowadzonym stylem życia czy odżywianiem. Rodzice mają problemy w prawidłowym rozpoznaniu pierwszych objawów astmy. Często ma ona charakter napadowy, a napady mogą mieć różną częstotliwość.

Czytelnia: 

Ajurweda a masaż


Ajurweda jest czymś więcej niż tylko naturalną metodą leczenia. Jest to przede wszystkim sztuka odpowiedniego życia, które sprzyja długowieczności i zwiększa potencjał człowieka. Ajurweda to starohinduski system medyczny, liczący ponad pięć tysięcy lat. Ma na celu nie tylko zapobieganie chorobom, ale także promowanie naturalnego piękna i dobrego zdrowia. Utrzymanie równowagi w organizmie i osiągnięcie harmonii to główne zadanie ajurwedy.

Czytelnia: 

Zalety zdrowotne czekolady Xoçai

W ciągu wieków czekolada zatoczyła koło. Większość nowoczesnych obecnie poglądów uważa świat czekolady za smaczne, ale dość niezdrowe dogadzanie sobie i przeznacza ją do konsumpcji tylko okazjonalnie. Dbający jednak o zdrowie konsumenci są już świadomi, że ciemna czekolada, pozbawiona niektórych niezdrowych składników, zwykle w połączeniu z wyrobami cukierniczymi, posiada imponujące właściwości zdrowotne.

Czytelnia: 

Woda - nieoceniony eliksir życia

Woda jest to produkt najważniejszy, ale nie zawsze bezpieczny. W ciągu swego życia człowiek wypija średnio około 40 tysięcy litrów wody i nie może mu być obojętna jej jakość. Jedną z najważniejszych decyzji życiowych jest więc wybór strategii zaopatrzenia domu w wodę.

Czytelnia: 

Terapia wibroakustyczna - VITAFON

Firma Vitafon wprowadziła na polski rynek pierwsze urządzenia do masażu wibroakustycznego. W ofercie znalazły się trzy modele: VITAFON, VITAFON-T oraz VITAFON 2. Urządzenia posiadają podobne właściwości oraz wskazania zastosowania, a różnią się jedynie usprawnieniami takimi, jak np. obecność akumulatora (VITAFON-T) lub promiennika IR (podczerwieni) w modelu VITAFON-2.

Czytelnia: 

Syberyjski olej cedrowy

Cedr to jedno z najpiękniejszych i największych drzew Syberii. Z jego nasion od wieków otrzymuje się unikalny produkt o wszechstronnym zastosowaniu - olej cedrowy. Niewiele jest substancji pochodzenia naturalnego, które tak jak on sprawdzają się w profilaktyce większości trapiących nas chorób cywilizacyjnych. Pomoże także osobom zapracowanym, przemęczonym i zestresowanym. Warto wiedzieć, że jego skuteczność terapeutyczną potwierdza nie tylko wielowiekowa tradycja medycyny ludowej, ale także wiele współczesnych badań.

Czytelnia: 

Zioła przyprawiają o zdrowie

Tegoroczna jesień przypomniała wszystkim, że powinno zwracać się szczególną uwagę na zdrowie i odporność. Nie wolno przy tym oczywiście zapominać o urodzie. Na połączenie jednego z drugim, a właściwie trzecim, trzeba znaleźć jednak odpowiednie sposoby. Najlepiej te jak najprostsze. W tym celu warto dobrze rozejrzeć się w kuchni.

Czytelnia: 

Srebro koloidalne

Ludzkie ciało zawiera około 0.001% srebra, które normalnie pozyskujemy razem z innymi minerałami, poprzez jedzenie i wodę pitną. W ziemi znajdują się miliony mikroorganizmów, które sprowadzają minerały do postaci koloidalnej i w takiej postaci są one przyswajane przez rośliny a następnie, kiedy spożywamy rośliny minerały trafiają do naszego organizmu gdzie kontrolują metabolizm komórkowy.

Czytelnia: 

Strony