NaturalnaMedycyna

Uroda

Zioła w kosmetyce

Historia stosowania ziół w kosmetyce jest równie długa, jak historia cywilizacji. Na przetworach roślinnych, przy niewielkim współudziale przetworów zwierzęcych i mineralnych, oparte były receptury kosmetyków aż po wiek XIX włącznie. Wraz z początkiem ery chemoterapii w medycynie, zaczęła się era powszechnego stosowania w produkcji kosmetyków związków chemicznych otrzymanych na drodze syntezy.

Czytelnia: 

Kawa w kosmetyce - domowe sposoby

Dawno już minęły czasy, gdy kawa służyła tylko jako produkt spożywczy. Dziś, oprócz tego, że kawy można się napić, można też się nią leczyć (bo odkryto lecznicze właściwości kofeiny i innych związków zawartych w kawie), oraz...dbać o urodę. Zastosowanie kawy w kosmetyce wciąż się rozrasta, magiczne ziarenka i napar są już używane w wielu renomowanych salonach kosmetycznych. Pojawia się też coraz więcej domowych sposobów na wykorzystanie kawy w zabiegach pielęgnacyjnych i upiększających.

Czytelnia: 

Dieta dla urody

Wiele kobiet ma problemy z brakiem jędrności skóry, słabymi włosami i paznokciami. Szczególnie widać to na przełomie wiosny i zimy ale także w mniejszym stopniu w innych porach roku. Przyczynami są czynniki środowiskowe, stres i nieodpowiednia dieta.

Czytelnia: 

Ekstrakty kwiatowe na zdrową skórę!

Ekstrakty kwiatowe na zdrową skórę! Skóra w stresie? Terapia Bacha może pomóc! Są takie chwile, kiedy wystarczy spojrzeć w lustro, aby się przekonać, że coś nam naprawdę dolega – uwidacznia to nasza skóra – napięta i pokryta suchymi i łuszczącymi się miejscami. Niektórzy cierpią na nawracające problemy skórne z plamami na całej twarzy. Nic dziwnego! Kiedy w naszym wnętrzu brakuje harmonii, to zachwiana równowaga emocjonalna odbija się na skórze – "zwierciadle naszej duszy".

Czytelnia: 

Pielęgnacja skóry

Aby rozpocząć temat pielęgnacji skóry za pomocą olejków eterycznych nie można nie zadać sobie pytania, jak wygląda skóra prawidłowa? Zdrowa, prawidłowo funkcjonująca skóra, to skóra dająca nam poczucia komfortu. Ma ładny, jednorodny kolor, jest odpowiednio nawilżona i napięta. W dzisiejszych czasach widujemy ją niemal wyłącznie u małych dzieci.

Czytelnia: 

Aromatoterapia w walce z trądzikiem

 W mojej wieloletniej praktyce kosmetycznej i aromatoterapeutycznej spotkałam wielu młodych ludzi dotkniętych tą przykrą dolegliwością. Zauważyłam, że w przeważającej części są to ludzie owładnięci melancholią, przepełnieni „bólem istnienia", czy też buntownicy dla zasady. W istocie są to uczucia, które towarzyszą większości z nas w okresie dojrzewania, czyli wtedy, gdy budzi się nasza świadomość. Wtedy to, hormony zaczynają „szaleć", robi się ogólny „chaos” w organizmie i wszystko to zaczyna być widoczne na skórze. Na szczęście, istnieje stara jak świat zasada, która mówi, że z chaosu powstaje porządek i to jest to światełko, które powinni dostrzec wszyscy zirytowani, czy zasmuceni pojawieniem się u nich trądziku młodzi ludzie.

Czytelnia: