NaturalnaMedycyna

Woda zjonizowana - suplement XXI wieku

Każdy świadomy swego zdrowia i dbający o profilaktykę człowiek wie jak potrzebna jest mu odpowiedniej jakości woda. Wszak to źródło życia dla każdej najmniejszej komórki naszego ciała. Mamy już coraz większą wiedzę o tym dlaczego trzeba ją pić, dlaczego ważna jest odpowiednia ilość a kluczem do zdrowia i długowieczności jest jakość. Warto wiedzieć, że cudowne źródła nie są już obecne jedynie w bajkach, ale dzięki nowoczesnej technologii można mieć je we własnym domu i nie trzeba na to wydawać fortuny. Ale zacznijmy od początku.

 

Co w kranie piszczy…

Każdy ma dziś wodę w kranie i w zasadzie można powiedzieć, że nie jest ona niezdrowa. Wszak jest badana w stacjach wodociągowych, uzdatniana i dopiero po badaniu przekazywana do każdego domu. No ale to początek całej drogi. Pierwotnie czysta woda biegnie kilometrami rur z żelaza, PCV w starszych instalacjach ołowiu czy nawet azbestu po drodze zbierając wiele toksycznych osadów. Praktycznie nie wiemy co docelowo płynie z naszych kranów.

Poczciwa „kranówka” zawiera też zazwyczaj chlor, który co prawda eliminuje bakterie ale znacznie pogarsza smak wody. Produktem ubocznym powstającym podczas procesu chlorowania wody bywa toksyczny dla ludzi chloroform, powstający w reakcji chloru ze związkami organicznymi występującymi w źle oczyszczonej wodzie. Długotrwałe spożywanie chloru może się wiązać z ryzykiem raka pęcherza, prostaty i jelita grubego. A tak prosto mówiąc, czy dobrze jest pić coś czego w stężonej dawce używa się do wybielania tkanin i dezynfekcji sanitariatów ? Może tak od razu nie poczujemy się źle, ale pewne substancje kumulują się w organizmie a już Paracelsus mówił, że „Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną. Wszystko zależy od dawki”.


Woda z kranu zawiera też dodatkowo sola wapnia i magnezu. Jedne osadzają się one jako popularny „kamień” w żelazkach, czajnikach a inne naszych nerkach. Jeśli takich minerałów jest w wodzie dużo to może dojść do kamicy nerkowej, na którą narażone są osoby z predyspozycjami do kamieni układu moczowego a nawet niemowlęta i dzieci. Specjaliści podkreślają, że niemowlętom i dzieciom nie powinno się podawać (ani do picia, ani do przygotowania posiłków) nawet wód mineralnych średnio i wysoko mineralizowanych, bo młode organizmy nie radzą sobie zbyt sprawnie usuwaniem wielu minerałów.


Czy więc można cos zrobić aby wyeliminować te zagrożenia ? Oczywiście, że tak. Można kupować wodę w butelkach i baniakach lub zakupić filtr do wody. Nowoczesna technika oferuje nam jednak bardziej nowoczesne rozwiązanie, które znacznie przewyższa dotychczas stosowane metody - jonizatory PTV do wytwarzania wody alkalicznej (zwanej żywą), kwasowej (zwanej martwą) i wody z jonami srebra.


Woda alkaliczna – wspaniałe odkrycie !

Woda alkaliczna jest bardzo cenna dla zdrowia. Woda ta ma pH powyżej 7,4 (przeważnie około 7,6-7,8). Wodę alkaliczną wytwarza się poprzez elektrolizę w specjalnych jonizatorach. Lekko alkaliczna woda jest najlepsza do konsumpcji. Woda alkaiczna zawiera wiele ujemnych jonów tlenu oraz OH - jest naturalnym antyoxydantem. Nie można jej przedawkować, organizm pochłania tyle ile potrzebuje, a nadmiar jest usuwany wraz z moczem. Woda alkaliczna bilansuje także pH organizmu, które jest często nadmiernie kwaśne, szczególnie w czasie choroby. Nasza dieta jest zazwyczaj zbyt kwaśna. Napoje, fast foody, nadmiernie przetworzona żywność zawierają mnóstwo kwasów, które odkładają się w naszych organizmach przez lata i tworzą idealne środowisko dla powstawania chorób przewlekłych, nowotworów. Kumulacja substancji kwasowych w organach według wielu badaczy jest akceleratorem starzenia się organizmu. Utrzymanie zasadowego pH (7,6-8,0) pomaga zachować w naszych ciałach środowisko, które nie sprzyja powstawaniu chorób.

Równowaga pH – klucz do zdrowego życia

Od nas zależy pomoc dla organizmu w wygraniu walki o utrzymanie odpowiedniej równowagi. Stres i dieta mają największy wpływ na ten system. Picie wody jest jednym z najprostszych i najważniejszych rzeczy dla organizmu. Im lepsza jest woda, tym korzyści są większe. W tym może pomóc jonizator wody. Wiele pokarmów sprzyja nadmiernemu zakwaszeniu organizmu poprzez cykl przemian metabolicznych. Wysoki stres jeszcze pogarsza sytuację. Jedzenie żywności alkalizującej organizm wspomaga neutralizację kwasów. Picie wody alkalicznej jest prostszą alternatywą.

Woda zjonizowana jest silnym antyoksydantem
Wyobraźmy sobie, że potrafimy wziąć normalną wodę z kranu i przekształcić ją w antyoksydant o ujemnym ORP (potencjał oksyredukcyjny), który powstrzymuje proces starzenia. Mówiąc prosto wysoki lub rosnący poziom wolnych rodników powoduje nadmierną oksydację i w efekcie przyspiesza starzenie. Ujemny ORP wody zjonizowanej dosłownie opóźnia proces starzenia poprzez przeciwdziałanie efektom powodowanym przez reaktywne formy tlenu wytwarzane w procesach metabolicznych. Woda zjonizowana istotnie odnawia nas na poziomie komórkowym. Może to brzmi niewiarygodnie, ale to prawdziwa „fontanna młodości” od dawna poszukiwana przez naukowców.
Na przykład prawdziwy, świeżo wyciśnięty sok pomarańczowy ma ORP na poziomie około -250. Jakkolwiek możemy wypić dziennie kilka szklanek takiego soku, korzystniej będzie wypić zamiast tego wodę zjonizowaną. Wiele ludzi wypija codziennie około 2 litrów wody zjonizowanej.

Woda zjonizowana chroni organizm przed niedoborem tlenu i energii. Cząsteczki tlenu z dodatkowym elektronem neutralizują wolne rodniki tlenowe lepiej niż powszechnie używane witaminy A, C i E. Wolne rodniki powstają w organizmie na skutek złej diety, czynników środowiskowych i stresu. Podobnie jak bakterie czy wirusy niszczą one komórki. Uszkodzone DNA może na przykład powodować niekontrolowane podziały komórki i w ten sposób powodować nowotwory. Woda alkaliczna usuwa też kwasy zawarte w tkankach. To siła życiowa, którą możemy dostarczyć do organizmu – najważniejszy składnik diety. Szklanka zjonizowanej wody wypita każdego ranka w naturalny sposób budzi ciało do życia.

Woda zjonizowana redukuje zakwaszenie
Woda zjonizowana pomaga przywrócić właściwe pH organizmu, który ma tendencje do zakwaszenia poprzez złą dietę, przetworzoną żywność, która zawiera mnóstwo konserwantów. Modne napoje np. typu cola są najbardziej zakwaszającymi organizm substancjami, które dostarczamy do organizmu. Kwaśne środowisko tworzy idealne warunki do poważnych chorób. Na przykład kumulacja kwasów w kościach sprzyja rozwojowi osteoporozy. Nie mamy takiej świadomości na co dzień, ale kilkadziesiąt lat temu osteoporoza nie występowała tak powszechnie i u tak młodych osób. Dotyka często kobiet około 40 roku życia podczas gdy kilkadziesiąt lat temu chorowały na nią osoby w podeszłym wieku. Woda alkaliczna neutralizuje kwasy stanowiąc pierwszą i najważniejszą linię obrony przed poważnymi chorobami.

Woda zjonizowana – doskonały nawilżacz

Ciało dorosłego człowieka zawiera około 65% wody dlatego tak ważna jest ilość i jakość wody, którą pijemy. Woda zjonizowana jest ponad sześciokrotnie lepszym nawilżaczem niż woda tradycyjna. To jedna z istotnych różnic pomiędzy tymi rodzajami wody. Woda zjonizowana ma inną strukturę niż zwykła woda. Cząstki wody alkalicznej tworzą o wiele mniejsze struktury (5–6 cząsteczek) niż zwykłej wody (10–13 cząsteczek). To sprawia, że takie związki lżej przechodzą przez błony komórek. Dlatego organizm nie musi wydawać dodatkowej energii na zmienianie struktury wody. Odwodnienie jest jedną z ważnych przyczyn chorób przewlekłych.

Woda zjonizowana ma prawie dwukrotnie mniejsze napięcie powierzchniowe tj. taka woda jest bardziej „mokra”. Krew w 90% składa się z wody, więc jakość krwi na wprost zależy od tego, jaką wodę pijemy. Naukowo udowodniono, że jeżeli jest to woda alkaliczna, to krew staje się bardziej płynna. Wiadomo zaś, że główną przyczyną nadciśnienia i chorób związanych układem krwionośnym jest nadmierne zagęszczenie krwi.

Coraz więcej miejsca w naukowych publikacjach poświęca się problemowi właściwego bilansu wodnego dla zachowania zdrowia. Jeśli pije się za mało warto zadbać o to, aby ta woda była jak najlepsza.

Minerały w postaci jonów mają większą biodostępność
To znaczy, że organizm może przyswoić je w sposób bardziej efektywny. Minerały są niezbędnymi składnikami naszej diety a woda zjonizowana jest ich doskonałym źródłem. Podczas elektrolizy wody w jonizatorze, sole mineralne w niej rozpuszczone rozpadają się, na jony metali o ładunkach dodatnich (Sód, Wapń, Potas, Magnez, itp.) i niemetali o ładunkach ujemnych (Chlor, Siarka, Fosfor, itp) i rozdzielają się na dwie części w naczyniu.

Woda zjonizowana poprawia smak potraw

Woda zjonizowana jest środowiskiem alkalicznym i jest bardziej „miękka”. Dzięki temu łatwiej wydobywa smak napojów i potraw. Jeśli jesteś smakoszem kawy czy herbaty na pewno zauważysz różnicę.

Woda kwaśna
Ma ona zastosowanie głownie do użytku zewnętrznego i w gospodarstwie domowym. Jest doskonałym środkiem do dezynfekcji. W jej kwaśnym środowisku (ph 5,8-6,9) giną groźne bakterie, wirusy i grzyby. Woda kwaśna jest doskonała dla skóry. Poprawia elastyczność i wygładza zmarszczki w sposób całkowicie naturalny. Pomaga leczyć stany zapalne i trądzik. Jest też wskazana do pielęgnacji włosów. Sprawia, że są miękkie, jedwabiste i mają piękny połysk.

Woda o wyższej kwasowości zabija większość bakterii dlatego sprzyja gojeniu zadrapań, grzybic, zmian łuszczycowych a nawet poważniejszych uszkodzeń skóry. Łagodzi swędzenie i ewentualne miejscowe odczyny alergiczne po ukąszeniu komarów czy użądleniu os lub innych insektów.

Woda zjonizowana może być z powodzeniem stosowana w leczeniu owrzodzeń wywołanych cukrzycą. To jest możliwość poprawy przy otwartych, trudno gojących się ranach przeważnie na stopach, które grożą amputacją jeśli nie są w porę odpowiednio leczone. Owrzodzenia tego typu są niezwykle groźne. Jednakże okłady z wody zjonizowanej mają kolosalny wpływ na proces leczenia.

Woda z jonami srebra

O leczniczych właściwościach srebra napisano od starożytności do czasów współczesnych wiele prac a także potwierdzono te własności licznymi badaniami. Srebro stosowane jest jako środek bakterio-, wiruso- i grzybobójczy w filtrach do wody, maściach na rany. Długą historię ma też srebro stosowane wewnętrznie. Prawdopodobnie to ono ochroniło bogatych mieszkańców Europy przed śmiercią w wyniku średniowiecznej epidemii dżumy. Korzystając ze srebrnych sztućców i zastawy stołowej dostarczali oni do organizmu drobinki srebra, które uchroniły ich przed śmiertelnym wirusem. O srebrze przypomniano sobie na jesieni 2009 roku gdy WHO ogłosiło światową pandemię świńskiej grypy. Z wielu aptek zniknęły dostępne tam preparaty srebra. Tymczasem wykorzystując jonizator wody ze srebrną elektrodą można wytworzyć w domu wodę z cennymi jonami w każdej chwili.

Kilka słów o ekonomii

 Każdy człowiek świadomy wpływu wody na zdrowie stara się dostarczyć sobie i swojej rodzinie jak najlepszą wodę. W tym celu kupujemy filtry lub wodę butelkowaną. Dobry filtr kosztuje kilkaset złotych ale można też nabyć filtr nawet do 100 zł. Kupując filtr często nie liczymy, że do tego dochodzi koszt wymiany wkładów co często daje rocznie kwotę 300 zł.

Jeśli kupujesz codziennie wodę w butelce rocznie wydajesz około 800 zł. Jonizator PTV zastąpi filtr do wody. Dodatkowo wytworzona w domu wodę możesz zabrać do pracy, na wycieczkę rowerową, na spacer i już nie musisz codziennie kupować wody w butelce.

W każdym gospodarstwie domowym kupuje się płyny do dezynfekcji blatów kuchennych, sanitariatów – to dodatkowe koszty. Do tego nawozy do kwiatów, środki do dezynfekcji posłań naszych zwierząt i wiele innych produktów. Woda kwaśna i srebrna wytwarzane w naszych jonizatorach mogą raz na zawsze wyeliminować konieczność tego typu zakupów. Każdy łatwo policzy jaka to oszczędność dla kieszeni. Przy okazji chronimy też środowisko oddając do niego mniej chemii a także oszczędzając na jednorazowych opakowaniach plastikowych. Niektóre osoby mówią, ze nie stać ich na profilaktykę. Prawda jest taka, że leczenie pochłania dużo więcej pieniędzy tak wiec paradoksalnie nie stać nas chorowanie. 

Mieszkańcy wielu nowoczesnych krajów o wysokiej świadomości w zakresie profilaktyki stosują już powszechnie jonizatory wody od kilkunastu lat. Warto abyśmy i my korzystali z najnowszych wynalazków aby nasze życie było bardziej komfortowe, mniej narażone na choroby przewlekłe i pełne młodzieńczej energii do późnego wieku.

 
Więcej informacji na www.zdrowawoda.info
Przeczytaj też Dlaczego warto pić zjonizowaną wodę alkaliczną i Zakwaszenie organizmu a woda zjonizowana.
Jeśli chcesz wiedzieć więcej o wolnych rodnikach przeczytaj tekst Wolne rodniki tlenowe wrogowie, czy sprzymierzeńcy.

 

Czytelnia: